Get Adobe Flash player

ANNA KRZANIK


Anna Krzanik urodziła się w Krakowie (1972). Mieszka w Krakowie z zawodu jest technikiem hotelarzem. Zajmuje się  haftem i koronką klockową. Od  dzieciństwa  miała  kontakt z rękodziełem ludowym. Technik hafciarskich uczyła się od babć, ciotek i matki, które  mieszkały w podkrakowskiej wsi Czernichów.  Swoje umiejętnościdoskonaliła na warsztatach  hafciarskich i koronczarskich prowadzonych przez panią Jadwigę Węgorek.W  swoich  pracach doszła do mistrzostwa, za prezentowane na konkursach   koronki i hafty uzyskuje  najwyższe nagrody i wyróżnienia, m. in.w 2006 r.  uzyskała I w Konkursie Rękodzieła  Artystycznego „Zwiastowały Anioły” zorganizowanym przez  M.O.K „Centrum”  im. Adama Mickiewicza w Zawierciu, a w 2011 r.otrzymała wyróżnienie za najlepsze  prace prezentowane podczas XLIX Ogólnopolskich  Targów Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym.  Jest również dwukrotną laureatką nagród ufundowanych przez posłów na  sejm  Panie  Halinę Rozpondek ( 2011 r.) i Jadwigę Wiśniewską (2012) za  przyczynianie się do  zachowania wspólnego  dziedzictwa kulturowego i twórcze kreatywne tworzenie sztuki rękodzieła artystycznego z promowaniem idei „Folkloriady Jurajskiej” w Poraju. Anna Krzanik uczestniczy w licznych kiermaszach, targach rękodzieła artystycznego i ludowego w kraju i zagranicą: m. in.  w Puchovie na Słowacji , a także  w Izraelu (2008) z ramienia  Polskiej  Organizacji Turystycznej prezentowała swoje wyroby 33 Międzynarodowych Targach Sztuki i Rzemiosła Artystycznego w Jerozolimie. Prace  artystki można oglądać na  wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Anna Krzanik  jest członkiem  Stowarzyszenia Lud-Art. w którym przedstawicieli różnych pokoleń, środowisk i zawodów łączy zamiłowanie do rękodzieła  oraz ciągłe  doskonalenie technik hafciarskich, zwiedzanie wystaw, kolekcji hafciarskich, skarbców świątyń, muzeów, udział w prelekcjach na temat historii hafciarstwa, technik, wzornictwa, haftu ludowego ilustrowanych eksponatami muzealnymi i materiałami archiwalnymi.

Do  Stowarzyszenia Twórców Ludowych należy  od 2008 r.

KONTAKT

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

kom.798 809 263